Facebook Reklamı
İnstagram

Altıeylül'ü Balıkesir'in Bir Numaralı ilçesi Yapacağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altıeylül'ü Balıkesir'in Bir Numaralı ilçesi Yapacağız
Göreve geldiği 6,5 yıl süre zarfı içerisinde Altıeylül’e kazandırılan eserler vatandaşların beğenisini topluyor. Eser ve Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini ifade eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “6,5 yıl içerisinde Altıeylül’e kazandırdıklarımız vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni topladı. Yaptığımız ve yapacağımız projelerle Altıeylül’ü Balıkesir’in 1 numaralı ilçesi yapmak konusunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “İnşallah hedefimiz, amacımız 2024 yılı sonuna kadar binamızın kabasını dikmek, ondan sonra geri kalan kısımlarını da 2025 yılı içerisinde bitirerek ilçemize yeni belediye hizmet binamızı kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.Başkan Avcı, “Altıeylül’ü daha yaşanabilir bir ilçe yapmak için ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Yeni belediye binası inşaatının çalışmaları tam gaz devam ediyor. Altıeylül Belediyesi yeni hizmet binası bittiğinde, bölge Altıeylül’ün cazibe merkezi olacak. Meydanlarıyla yeşil alanlarıyla nikâh salonlarıyla, toplantı salonlarıyla vatandaşlarımızın 24 saat yaşayacağı bir alanı Altıeylül’ümüze kazandıracağız” dedi.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK YAŞAM KOMPLEKSİ 7’DEN 70’E HERKESİN UĞRAK YERİ OLACAK

Başkan Avcı, “Ağustos 2020 tarihinde temeli atılan Altıeylül'de bir ilk olma özelliğini taşıyan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Fitness Salonu vatandaşlara hizmet etmeye devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksinin içerisinde yer alan çocuk parkı, ay yıldızlı amfi tiyatro ve tomruk kafede Altıeylüllü vatandaşların beğenisini topluyor.
ALTIEYLÜL BELEDİYESİ KONAKPINAR GENÇLİK MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

Gençlerin doğayla iç içe kamp yapabileceği merkezde, 8 odalı otel binası, restoran ve 12 Ahşap Ev bulunuyor. Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Konakpınar Gençlik Merkezi’nin gençler başta olmak üzere tüm vatandaşların faydalanacağını” ifade etti.

KENDİ KENDİNE YETEN BELEDİYE ALTIEYLÜL BELEDİYESİ

‘Sosyal Belediyecilik’ ve ‘Eser Belediyeciliği’ anlayışıyla hareket eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül’e kazandırmaya devam ediyor. Belediye’nin kendi imkânlarıyla yapılan GES (Güneş Enerji Santrali) faaliyete geçtiğinden bugüne kadar enerji üretimiyle; Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi, Hasan Can Kültür Merkezi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi’nin yarı olimpik yüzme havuzunun elektrik faturaları GES ile mahsuplaştırılarak ödenmekte. 

GES GÜNLÜK ORTALAMA 6500-7000 kW ELEKTRİK ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR

Altıeylül sınırları içerisinde yer alan Dallımandıra Mahallesi’nde Altıeylül Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güneş Enerji Santrali (GES) belediyenin kendi öz kaynakları kullanılarak hayata geçirildi. GES günlük ortalama 6500-7000 kW elektrik üretimi ile Altıeylül’e kazandırmaya devam ediyor.Başkan Avcı, “Önümüzdeki dönemde de yeni yeni projelerimizle birlikte Altıeylül’e kazandıracağımız eser sayısı artarak devam edecek.  Tamamlanan ve devam eden projelerimiz ise şöyle: 

Tamamlanan Projelerimiz

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Yaşam Kompleksi, Konakpınar Gençlik Merkezi, Güneş Enerji Santrali, Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi, Hasan Can Kültür Merkezi, Sultan Alparslan Kültür Evi, Sabri Uğur Parkı ve Millet Kıraathanesi, İsmail Akçay Parkı ve Plevne Millet Kıraathanesi,

Altıeylül Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Gaziosmanpaşa Mahallesi Kapalı Yüzme Havuzu, Plevne Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Seyyid Ahmet Arvasi Parkı ve Millet Kıraathanesi”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bandırmalılar Chp Adayı Ahmet Akın'ı KucakladıÖnceki Haber

Bandırmalılar Chp Adayı Ahmet Akın'ı Kuc...

Mesut Eray Halalca İftarında Vatandaşla BuluştuSonraki Haber

Mesut Eray Halalca İftarında Vatandaşla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar