İnstagram

Balıkesir İstihdam Fuarı Başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Balıkesir İstihdam Fuarı Başladı
Balıkesir’de iş veren ve iş arayanları bir araya getirerek kalifiye eleman istihdamını güçlendiren Balıkesir İstihdam Fuarı’nın 8.si Avlu Kongre Merkezinde kapılarını açtı.

Meslekî ve teknik eğitime yönelik çalışmaların yaygınlaştırmasını sağlanmak, ilgi oluşturmak ve farkındalığı geliştirmek amacıyla yapılan fuarın açılışı Vali İsmail Ustaoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu Fuarda İş Var

İş arayan ve işverenleri “Burada İş Var” mottosuyla buluşturacak 43 firmanın yer aldığı Balıkesir İstihdam Fuar’ının açılışında konuşan Vali İsmail Ustaoğlu, bu yıl 8 incisi düzenlenen ve İldeki bütün paydaşların bir araya geldiği fuarın, işbirliği ruhuyla Balıkesir’e yakıştığını söyledi. Vali Ustaoğlu, “Balıkesir; verimli tarım arazileriyle, yer altı zenginlikleriyle ve organize sanayi bölgeleriyle üreten, istihdam oluşturan ve ihracat yapan Türkiye'yi doyuran bir şehir. Bu gibi organizasyonlar ve fuarlar İlimiz için çok büyük önem arz ediyor. İş Kur İl Müdürlüğümüzün organizasyonuyla; Büyükşehir Belediyemizle, üniversitelerimizle, ülkemizin üretimine ve istihdamına katkı sağlayan iş insanlarımızla bu fuarı burada gerçekleştiriyoruz. Cumhuriyetimizin 2 nci yüzyılına adım attığımız süreçte, bu fuarlarla sizleri işveren temsilcilerimizle buluşturarak hayallerinizi somut olarak sunmak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Gençlerin derdiyle dertlenmenin çok önemli bir görev olduğuna vurgu yapan Vali Ustaoğlu, “Belirli aralıklarla Büyükşehir Belediye Başkanımızla, vekillerimizle, İlimizin üretimine istihdamla katkı sağlayan sektör temsilcileriyle bir araya geliyor; geleceği emanet edeceğimiz gençleri hazırlama adına sürekli projeler üretmeye çalışıyoruz. İlimiz organize sanayi bölgelerinde sosyal güvenlik kapsamında 148 bin kişi çalışıyor. Bunun yanında kamu kurumu kurumları başta olmak üzere emekli sandığına bağlı 55 binin üzerinde çalışan personelimiz var. Yine bunun yanında 54 bin civarında da sosyal güvencesi olan vatandaşımız, 250 binin üzerinde emeklimiz var. Emeklilerimizin bakmakla yükümlü olduklarını da toplarsak, devletin şemsiyesi altında olan 1 milyon yüz bin civarında vatandaşımız bulunuyor” şeklinde bilgi verdi.

Vali Ustaoğlu’ndan Yeni Proje Müjdesi

Ülkenin birçok yerinde kaymakam ve vali olarak görev yaptığından söz eden Vali Ustaoğlu, “Balıkesir; verimli topraklarıyla, yer altı kaynaklarıyla ve imkanlarıyla çok önemli fırsatları bünyesinde barındıran nadir şehirlerden birisidir. Bizler de sizleri geleceğe hazırlama adına özellikle Organize Sanayi Bölgemizde yeni bir projeyi önümüzdeki süreçte hayata geçirmeye çalışacağız. Hedefimiz; organize sanayi bölgesi içerisinde yurtlarıyla, sosyal imkanları ve spor alanlarıyla 2 bin öğrenci kapasiteli meslek lisesi yaparak gençlerimizi fabrikaların imalatının, üretiminin ve istihdamın yapıldığı bu yerlerde eğitim almalarını sağlamak. Öğrencilerimizin, geleceğe yönelik hedeflerinde sahada olmalarını arzu ediyoruz. Aynı alan içerisinde ikinci hedefimiz de; 2 bin öğrenci kapasiteli meslek yüksekokulumuzu da yine aynı bölgede yapmak olacaktır. Balıkesir'imizde fabrikalarla iç içe olan bu alana meslek okullarımızı yaparak gençlerimizi her bir fabrikada çalışabileceği imkanı ve potansiyeli oluşturmayı arzu ediyoruz. Bu fuarda da hayal ettiğiniz mesleklerle ilgili işverenlerimizin, sektör temsilcilerimizin burada oluşturduğu stantları gezerek mesleklerle ilgili bilgi edineceksiniz. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, İlimiz için verimli geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Kurdela kesimiyle gerçekleşen fuar açılışı sonrası Vali Ustaoğlu ve beraberindekiler firmalara ait stantları ziyaret etti.

İHA

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meteoroloji Açıkladı: Balıkesir Salı Günü Adeta DonacakÖnceki Haber

Meteoroloji Açıkladı: Balıkesir Salı Gün...

Balıkesir’de Zeytini Kuraklık VurduSonraki Haber

Balıkesir’de Zeytini Kuraklık Vurdu

Yorum Yazın

Karesi İHA Üssü Açılışına Sayılı Günler Kaldı
Balıkesir Sallandı, Gemlik Körfezi’nde Deprem
Balıkesir’e Meteoroloji’den Yağmur Uyarısı
5.1’lik Deprem Balıkesirlileri Korkuttu
CHP’de Balıkesir için Adaylık Gündemi
Edremit Yeşil Çizik Zeytini Avrupa’dan Tescil Aldı
Kuvvetli Sağanak Yağış Ayvalık’ta Hayatı Felç Etti
‘Hoş Geldin Amerika’ Sahnesinde Elini Kırdı
Burhaniye’de Hasan Öğretmene Veda Yemeği Düzenlendi
Balıkesirli Küçük Yazardan Hikaye Kitabı
Depremin Merkezi Mudanya’da Büyük Korku
Burhaniye’de Gökyüzünün Tonları Büyüledi
Balıkesir’in Kalplere Dokunan Doktorunun İsmi Caddeye Verildi
Balıkesir’de Kış Lastiği Denetimi
Edremit’te Şok Asayiş ve Trafik Denetimi
Koleksiyoncu Tarihe Işık Tutuyor
Balıkesir’de Jandarmadan Kumar Operasyonu
Yer Bilimci Naci Görür’den Deprem Açıklaması
Örtü Altı Üzümlerde Hasat Devam Ediyor
Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Arabaşı Çorbası

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar