Facebook Reklamı
İnstagram

BEST AR’GE YATIRIMINDA ZİRVEDE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BEST AR’GE YATIRIMINDA ZİRVEDE
​​​​​​​Balıkesir’in önemli kuruluşlarından olan BEST, Enerji Sektöründe AR-GE’ ye En Fazla Yatırım Yapan Şirket Sıralamasında 37,1 milyon lira ile zirvede yer aldı. Kuruluş bu süreçte Arge faaliyetleri kapsamında 3 patent ve 10 başvurunun da sahibi oldu.

YIRCALI HOLDİNG’in en büyük kuruluşu olan BEST, 2010 yılında sektörde ve Balıkesir’de kurulmuş olan ilk Ar-Ge Merkezi (Araştırma – Geliştirme) ile rekorlara imza atmaya devam ediyor. Ar-Ge alanındaki başarılarını arttırarak devam ettiren BEST A.Ş., ülkemizde ve bölgemizde bir çok tanınmış firmaları geride bırakarak, araştırma ve geliştirmede de lider bir kuruluş olduğunu kanıtladı.

BÜYÜMENİN EN BÜYÜK ŞARTI “ARGE “

Araştırma ve geliştirmeyi büyüme stratejisinin bir parçası olarak ele alan BEST A.Ş, kendi teknolojisini üreterek, ulusal ve uluslararası arenada rekabet gücünü daha da ileriye taşımayı hedefliyor. 2010 yılında kurulan Türkiye’nin ilk enerji sektörü, Balıkesir’in ilk Ar-Ge Merkezi olan BEST Ar-Ge Merkezi; 2020 yılı içerisinde toplam 55 Ar-Ge projesi yürütmeyi başardı. Yaklaşık 37.1 milyon lira olan Ar-Ge harcaması Balıkesir Elektro Mekanik şirketinin 2020 net satışlarının %3’nü kapsıyor. Bu oran ise GSYH’ya göre %2 civarında olan Avrupa Birliği ve %1 civarında olan Türkiye’ye kıyasla Ar-Ge harcamasını bu oranın üzerinde tutmayı başaran dev şirketler liginde yerini alıyor.

LİSANS VE LİSANSÜSTÜ ARGE PERSONELİ

BEST Ar-Ge Merkezi 2020 yılında personel sayısını arttırma yoluna giderek 90’a kadar çıkarmayı başardı. Her yıl büyüyen, hem istihdama hem de teknolojiye katkı sağlayan firma, bu alanda diğer firmalara ve aynı zamanda sektöre de örnek teşkil etmeyi başarıyor. Toplam Ar-Ge personelinin %17’sini yüksek lisans seviyesinde olurken Doktora yapan personel sayısı ise %7 civarında bulunuyor. Lisans ve Lisansütü eğitimi olan Ar-Ge Merkezleri arasında oldukça yüksek oranda istihdam sağlamış oluyor.

ÜNİVERSİTELER İLE YAKIN TEMASTA

Best Ar-Ge Merkezi; TÜBİTAK yanında, üniversiteler ile işbirliği konusunda da hem Balıkesir Üniversitesi, hem de Türkiye’deki tüm üniversiteler ile konusunda uzman akademisyenlerle çalışmalarını sürdürüyor. Üniversitelere ek olarak; ülke menfaatine TSE, IEC ve CIGRE gibi uluslararası komitelerde görev alan şirket, Cigre Türkiye Transformatörler ve Reaktörler komitesinin yöneticiliğini 2019 yılından beri ARGE Merkezi Müdürü Ahmet Kerem KÖSEOĞLU tarafından sürdürülmeye devam ediliyor. Diğer yandan Merkez Müdürü; TTGV tarafından 2018 yılında verilen, Türkiye’nin En İnovatif Personeli – Refik Üreyen ödülüne layık görülmeyşi başardı.

HABER: SÜLEYMAN NAMLI

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kredi kartıyla Kurban Kesilir mi?Önceki Haber

Kredi kartıyla Kurban Kesilir mi?

ALTIEYLÜL DALIŞ HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİSonraki Haber

ALTIEYLÜL DALIŞ HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar