İnstagram

Burhaniye Zeytinli Rock Festivali İptal edildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Burhaniye Zeytinli Rock Festivali İptal edildi
Her yıl büyük coşkuyla düzenlenen Zeytinli Rock Festivali'ne bu yıl izin çıkmadı. Edremit Belediyesi ile yer sorunu yaşayan ilgili firma festivali burhaniye'ye taşımıştı. Ancak ismini Zeytinli oalrak bırakması sorunları beraberinde getirmişti. Burhaniye Kaymakamlığı 17-21 Ağustos'ta yapılması planlanan festivale, güvenlik, asayiş, trafik ve çevre sorunlarına neden olduğunu gerekçe göstererek izin vermedi.

Balıkesir Burhaniye'de her yıl düzenlenen ve birçok ünlü sanatçının katıldığı Zeytinli Rock Festivali bu yıl 17-21 Ağustos'ta yapılacaktı. Festivali düzenleyen organizasyon şirketi izinler için Kaymakamlığa başvuru yaptı. Ancak Burhaniye Kaymakamlığı bu yıl 7. düzenlenmesi planlanan festivale güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.

Burhaniye Kaymakamlığı 17-21 Ağustos'ta yapılması planlanan festivale, güvenlik, asayiş, trafik ve çevre sorunlarına neden olduğunu gerekçe göstererek izin vermedi. Zeytinli Rock Festivali'nin iptal edilmesi sosyal medyada gündem oldu. Bir çok isim ve ünlüler duruma tepki gösterdi.

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı 17-21 Ağustos'ta yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali'ne izin vermedi ama bilet satışları internet üzerinden devam ediyor. Festivalin yapılması için de görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

ORTAK AÇIKLAMA YAPTILAR: FESTİVALİ İSTEMİYORUZ

İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şubesi, Eğitim Bir Sen Burhaniye Şubesi, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Burhaniye Şubesi Diyanet Sen Burhaniye Şubesi ve Türk Kızılay Burhaniye Şubesi ortak basın açıklamasıyla festivali hedef gösterip, yapılmasına karşı olduklarını duyurdu:

 • Bu yıl düzenlenecek olan güzel beldemizi çekirge sürüsü girmiş gibi darmadağın edecek ve ekonomik getirisi olacakmış yanlış algısı ile sözde ‘gençlerin özgürlüğü’ adı altında bütün kötülüklerin anası alkolün su gibi içildiği, her ne kadar festival alanına girişlerde aramaların sıkı yapıldığını bilsek de arama öncesi cadde ve sokaklarda envaiçeşit uyuşturucu-uyarıcı maddelerin satılıp kullanıldığı kuvvetle muhtemel olan festival alanı ve Burhaniye cadde-sokaklarında hiç örf adetle uyuşmayan milli duygu ve geleneklerimizde olmayan fuhşu alenileştiren, esnafa da belirgin bir getirisinin olmadığını düşündüğümüz Zeytinli Rock Festivali’nin beldemizde, ilçemizde, ilimizde yapılmasını istemiyoruz.

BİLET SATIŞLARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan bilet satışları ise internet üzerinden devam ediyor, festivalin yapılması için de görüşmeler sürüyor.Burhaniye Belediyesi’nin içki içilmesine izin verilmeyecek alternatif etkinlik düzenlenmesi için de meclis toplantısı yapmayı planladığı öğrenildi.

“İZİN ALINSA BİLE YETİŞMESİ ZOR”

Zeytinli Rock Festivali’ni organize eden yetkililer ise zamanın daraldığına dikkat çekti.Festival yetkilisi tarafından “Burhaniye Belediyesi tarafından farklı bir yöntemle festivalin gerçekleşmesi için izin alınsa dahi yetişmez. Çünkü sadece sahnenin kurulumu bile dört gün sürüyor. 13 Ağustos’tan sonra verilecek izinle festivalin yetişmesinin mümkünatı yok” açıklaması yapıldı.

Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan da “Bütün gençlerimiz ve esnafımız bu çalışmayı bekliyordu. Birden festivalin yapılmayacağı haberiyle biz de şok olduk. Esnaf ve pazar ziyaretlerini sürekli sürdüren valimiz ve kaymakamımız halkın içindeler. Yine belediye başkanımız da bürokrasiyi iyi bilen birisi. Önümüzdeki hafta içine doğru festival için gereken izinlerin alınmasını esnafımız, gençlerimiz ve Burhaniye halkı olarak bekliyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
62. GELENEKSEL KURTDERELİ YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞLADIÖnceki Haber

62. GELENEKSEL KURTDERELİ YAĞLI GÜREŞLER...

EDREMİT KİTAP FUARI CUMARTESİ BAŞLADISonraki Haber

EDREMİT KİTAP FUARI CUMARTESİ BAŞLADI

Yorum Yazın

Karesi İHA Üssü Açılışına Sayılı Günler Kaldı
Balıkesir Sallandı, Gemlik Körfezi’nde Deprem
Balıkesir’e Meteoroloji’den Yağmur Uyarısı
5.1’lik Deprem Balıkesirlileri Korkuttu
CHP’de Balıkesir için Adaylık Gündemi
Edremit Yeşil Çizik Zeytini Avrupa’dan Tescil Aldı
Kuvvetli Sağanak Yağış Ayvalık’ta Hayatı Felç Etti
‘Hoş Geldin Amerika’ Sahnesinde Elini Kırdı
Burhaniye’de Hasan Öğretmene Veda Yemeği Düzenlendi
Balıkesirli Küçük Yazardan Hikaye Kitabı
Depremin Merkezi Mudanya’da Büyük Korku
Burhaniye’de Gökyüzünün Tonları Büyüledi
Balıkesir’in Kalplere Dokunan Doktorunun İsmi Caddeye Verildi
Balıkesir’de Kış Lastiği Denetimi
Edremit’te Şok Asayiş ve Trafik Denetimi
Koleksiyoncu Tarihe Işık Tutuyor
Balıkesir’de Jandarmadan Kumar Operasyonu
Yer Bilimci Naci Görür’den Deprem Açıklaması
Örtü Altı Üzümlerde Hasat Devam Ediyor
Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Arabaşı Çorbası

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar