Facebook Reklamı
İnstagram

DEİK’DEN RONA YIRCALI’YA “USTA” ÖDÜLÜ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEİK’DEN RONA YIRCALI’YA “USTA” ÖDÜLÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törende Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu DEİK'ten Balıkesir'in sevilen iş adamı Rona Yırcalı'ya "USTA ÖDÜLÜ" verdi. Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde, DEİK'in küresel yolculuğunda ilk imzaları atarak, Türk iş dünyasının pusulası olan ticari diplomasinin ustaları ödüllendirildi.Türk diasporasının oluşmasında ve küresel iş hacminin genişlemesinde büyük hizmetleri olan Rona Yırcalı verilen anlamlı ödül sonrası "Buradan aldığım ödül benim için şereftir"dedi.

DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun Ustalara Saygı Ödül Töreni, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, DEİK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ve İş Konseyi Başkanları, bunun yanı sıra çok sayıda işadamının katılımıyla DEİK Başkanı Nail Olpak'ın ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirildi.Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve DEİK Başkanı Nail Olpak tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  Büyük Usta Ödülü takdim edilirken, DEİK ailesinin ticari diplomasi alanındaki usta isimlerinden A.Rona Yırcalı da  ödüle layık görüldü.Ülkemizi, DEİK nezdinde uzun yıllar temsil eden A.Rona Yırcalı’nın Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından hazırlanan tanıtım filminin izlendiği gösterimin ardından, ödülü, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve DEİK Başkanı Nail Olpak tarafından kendisine takdim edildi.

Törende, ödülünü aldıktan sonra konuşma yapan A.Rona Yırcalı “Benim çalışmalarım kısa başlıklar altında hepimize bir fikir vermiştir. Bu çalışmaların hepsini beraber yaptık. Kıymetli çalışmalar olduğu kanaatindeyim Hep beraber yaptığımız bu çalışmalarda, bendeniz, uzun yıllar gerek Türkiye Odalar Birliği, gerek DEİK, gerek ICC, gerek Dünya Odalar Birliği ve Dünya Odalar Federasyonunda bir çok konularda hizmet vermeye çalıştım. Bilhassa son zamanlarda Türkiye’mizin Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunda görev alarak, dış dünyada elimden geldiği kadar desteklemeye, temsil etmeye, gayret göstermeye çabaladım. Uzun yıllar böyle kıymetli bir kuruluş haline gelmemize ufak katkılarımdan dolayı son derece memnunum. Bu yıllar zarfında yaptığım çalışmalar kıymetli bir tecrübe olmasının daha ilerisinde bir şeref konusu olmuştur. Bu kıymetli anıya ve hatıraya beni de layık gördüğünüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanıma ve başkanıma, bu çalışmalarda katkısı geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum, teşekkürlerimi takdim ediyorum “ dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Değirmen Boğazı kuşlara yuva olduÖnceki Haber

Değirmen Boğazı kuşlara yuva oldu

Karesi Sıfır Atık Projeleri için Makedonya'daSonraki Haber

Karesi Sıfır Atık Projeleri için Makedon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar