Facebook Reklamı
İnstagram

Edremit Atık Getirme Merkezi faaliyete başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Edremit Atık Getirme Merkezi faaliyete başladı
Edremit Belediyesi “Sıfır Atık” projesi kapsamında geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağından ayrı toplanması ve geri kazanıma gönderilmesi amacıyla hazırladığı “1. Sınıf Atık Getirme Merkezi” hizmete açıldı.

Eroğlan Mahallesi 3123/1 Sokak’ta hizmete giren merkezde, kağıt, cam, plastik, metal, pil, tekstil atıkları, elektrikli ve elektronik eşya, atık ilaçlar, bitkisel atık yağlar, ömrünü tamamlamış lastikler ve hacimli atıklar için bölümler bulunuyor.  Merkeze evlerinde biriktirmiş oldukları geri kazanılabilen atıkları getiren vatandaşlar, geri dönüşüme katkı sağlayarak aynı zamanda ekonomiye ve çevreye de destek olmuş olacak. Geri dönüştürülebilir atıkların geri dönüşümü sağlanacak. Diğer atıklar da, mevzuata uygun bertaraf edilmesi için ilgili tesislere yönlendirilecek. 

Atık Getirme Merkezi Projesi’ni birlikte yürüttükleri, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti

Başkan Arslan, “Her gün yeni bir projemizi daha sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ile atık miktarının olabildiğince azaltılması hususunda, hayata geçirmeyi planladığımız, atık getirme merkezimizi bugün hizmete açıyoruz..Tesisimiz bünyesinde kurumlardan ve vatandaşlardan toplanan plastik, cam, kağıt, metal, atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile organik atıkların ayrıştırılması sağlanacak ve geri dönüşüme kazandırılacaktır. Daha temiz bir Edremit için projenin hayata geçmesinde emeğe geçen herkese şahsım ve Edremit halkı teşekkür ediyor, atık getirme merkezimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

''Bunlar örnek projeler''

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin’de yaptığı konuşmada, Karesi Belediyesi’nin ardından Edremit’te de Atık Getirme Merkezi’nin hizmete girdiğini belirterek, “Edremit Belediyemiz tesisi yapmış hazırlamış. Bundan sonra görev Edremitlilere düşüyor, ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi çalışmalarını yapmış, hükümet yasal zeminini hazırlamış. Kurumsal olarak herkes üzerine düşen görevi yapmış. Şimdi görev Edremitlilerde, Balıkesirlilerde, Türkiye’nin her bir vatandaşında. İnşallah bizler bu tesislere sahip çıkarız. Vatandaşlarımıza önemli görevler düşüyor.  Biz eğer vatandaş olarak evimizde çöpümüzü ayırmazsak, çevre sorunu var diye şikâyet etmeyelim. Edremit Belediyesi’ne, Hasan başkanıma ve bu tesisin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bunlar örnek projeler. İnşallah diğer ilçelerde de bu projeler oluşur. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

''Bu önemli bir adım''

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Gökhan Öktem, “Bu merkez toplumumuz için önemli bir adım. Atıkların doğru şekilde yönetilmesi sürdürülebilir bir geleceğin temel taşlarını oluşturmakta. Çevreye verdiğimiz zararı azaltmanın yanı sıra, geri dönüşüm kaynaklarının yeniden kullanımı ve atık yönetimi gibi önemli konularda farkındalık yaratmak hedeflerimizin ve bakanlığımızın esas amaçları arasında yer almaktadır. Atık Getirme Merkezi, evlerimizde oluşan atıkların ayrıştırılması ve geri dönüştürülebilmesi için gerekli olan bir tesistir” dedi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İyi Parti'den Yaşatan Türkiye PaylaşımıÖnceki Haber

İyi Parti'den Yaşatan Türkiye Paylaşımı

Balıkesir’de tarihi binalar Sanat Merkezi’ne dönüştürülüyorSonraki Haber

Balıkesir’de tarihi binalar Sanat Merkez...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar