Edremit Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Edremit Belediyesi Kurban Bayramı’na hazır
Edremit Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde kurban, satış ve kesim yerlerinden ulaşım ve güvenliğe kadar tüm hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların bayramını kutlayan Başkan Mehmet Ertaş, belediyenin tüm birimlerinin bayram boyunca vatandaşın hizmetinde olacağını ifade etti.

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, tüm vatandaşların bayramını kutladı. Ertaş, bayramın birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu pekiştiren bir zaman olduğunu belirterek, herkesin huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesini diledi.Başkan Ertaş, Kurban Bayramı için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade etti. Belediyenin tüm birimlerinin bayram süresince aktif olarak çalışacağını belirten Ertaş, vatandaşların herhangi bir sorun yaşamamaları için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Kurban satış ve kesim yerleri hazır

Edremit Belediyesi Kurban bayramı nedeniyle ilçe genelinde ilçe merkezinde ki Yüksekokul yanı, Akçay Dallas Mevkii, Altınoluk Ahmet Taner Kışlalı Stadı, Zeytinli eski okul bahçesinde ki hayvan satış yerlerini vatandaşın hizmetine sundu. Ayrıca ilçe genelinde mezbahaların dışında farklı mahallelerde toplam 15 kurban kesim noktasını aktif hale getirerek hizmete hazır duruma getirdi.Edremit Belediye Başkanı Ertaş, kurban kesim alanlarının sağlık ve hijyen standartlarına uygun olarak düzenlendiğini, veteriner hizmetlerinin bayram boyunca aktif olacağını ve kesim sırasında dikkat edilmesi gereken sağlık önlemleri konusunda vatandaşların bilgilendirildiğini belirtti.Bu yıl bayram tatilinin uzun olması nedeniyle, Edremit Belediyesi ekstra önlemler aldı. Sağlık hizmetleri ve temizlik çalışmaları gibi birçok alanda özel düzenlemeler yapıldı. Başkan Ertaş, tatil süresince vatandaşların rahat ve güvenli bir ortamda bayramlarını geçirmeleri için tüm detayların düşünüldüğünü belirtti.

Kabristanlıklara ulaşım kolaylığı

Bayram süresince vatandaşların mezarlık ziyaretleri, akraba ziyaretleri gibi bayram geleneklerinin kesintisiz devam edebilmesi için Edremit merkez başta olmak üzere Akçay, Güre ve Altınoluk’ta kabristanlıklara ücretsiz servis konuldu. Başkan Ertaş, bu düzenlemelerle vatandaşların ulaşımda sorun yaşamamasını hedeflediklerini belirtti.Edremit Belediyesi, bayram boyunca çevre temizliği ve atık yönetimine özel önem verecek. Kurban kesimi sonrasında oluşabilecek atıkların düzenli ve hijyenik bir şekilde toplanması için ekiplerin görev başında olacağını ifade eden Başkan Ertaş, çevrenin temiz tutulması konusunda vatandaşlara da duyarlı olmaları çağrısında bulundu.Başkan Mehmet Ertaş, mesajının sonunda vatandaşlara sağduyu ve dayanışma çağrısında bulundu. Bayramın barış, huzur ve kardeşlik içinde geçmesi temennisinde bulunan Ertaş, kurallara uyulmasının ve hijyen tedbirlerine dikkat edilmesinin önemini vurguladı. Tüm Edremit halkının Kurban Bayramı’nı kutladı. Haber Merkezi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Ahmet Akın’dan, Kurban Bayramı mesajıÖnceki Haber

Başkan Ahmet Akın’dan, Kurban Bayramı me...

Balıkesir Büyükşehir'in Logosu YenilendiSonraki Haber

Balıkesir Büyükşehir'in Logosu Yenilendi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar