Facebook Reklamı
İnstagram

KARESİLİ GENÇLER AVRUPA’YA GİDECEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KARESİLİ GENÇLER AVRUPA’YA GİDECEK
Son dönemde yaptığı başarılı çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan gençliğe yönelik çalışmasıyla takdir topladı. Yapılan proje ile Karesi ilçesinde yaşayan 18-30 yaş arasında gençler, Gönüllülük esansına göre hizmet veren Avrupa Dayanışma Programına katılarak Avrupa kentlerinde kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki olarak kendilerini geliştirebilecekler. Proje içerisinde Avrupa’dan çok sayıda genç’te Balıkesir’e gelerek gönüllü projelerde yer alacak

Uzmanlara göre bir belediye tarafından bu çapta bir organizasyona katılmak kentte yaşayan gençler açısından çok önemli bir gelişme olarak yorumlanıyor. Gençlerin yeteneklerini, becerileri ve ufukları değiştirip geliştirecek bu tip projeler ülke gençliğini de büyük katkı sağlayacak.

MECLİS AVRUPA DAYANIŞMA PROGRAMINI ONAYLADI

Avrupa Dayanışma Programına (European Solidarity Corps – ESC) katılımı oybirliği ile onaylayan Karesi Belediye Meclisi, 18-30 yaş arası gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında toplum yararına projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar sağlamalarının önünü açtı. Karesi Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısında, meclis üyeleri tarafından oybirliği ile alınan kararla Karesi Belediyesi’nin Avrupa Dayanışma Programına (European Solidarity Corps – ESC) katılımı onaylandı.

GENÇLER MUAZZAM DENEYİM

Program ile 18-30 yaş arasındaki gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratacak. Avrupa Dayanışma Programı, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimi olarak öne çıkıyor. Program, yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunuyor.

AVRUPALI GENÇLER KARESİ’YE,

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan programının amacının “Gençleri daha çok kapsayan bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için onları bir araya getirmek” olduğunu söyledi ve aldıkları bu karardan ötürü bütün meclis üyelerine teşekkürlerini iletti. Projenin kabul edilmesi sonrası Avrupalı gençleri Karesi Belediyesi’nde görev yapmak üzere ağırlayacaklarını belirten Başkan Orkan, “Aynı şekilde 18 -30 yaş arası ilçemiz sınırları içersinde yasayan gençlerimiz gönüllük, sivil toplum ve kamu yararına gözetilen işlerde görev alabileceği şartları oluşturacağız. İlçemiz gençlerine Avrupa’nın kapılarını açıyoruz.  2021 yılı itibariyle TR 22 düzey 2 bölgesinde Karesi Belediyesi olarak 3 AB projesi ve 2 yerel projeyi hayata geçirdik. Bu açıdan bakıldığında belediyemiz bölgemizde zirveyi temsil etmektedir. Hazırladığımız projeler stratejik plan hedeflerimizde yer alan istihdam, eğitim ve sosyal politika konularına ağırlık veriyoruz. Bugüne kadar kabul edilen AB projelerimiz sıfır atık, ekolojik tarım ve akıllı şehircilik uygulamalarına yönelik faaliyetler içermektedir. Avrupa Birliği projelerimizle birlikte uluslar arası alanda ilimizin ve ilçemizin tanıtımına da katkıda bulunuyoruz”  dedi.

HABER: SÜLEYMAN NAMLI

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Balıkesir Üniversitesinde Hasat BaşladıÖnceki Haber

Balıkesir Üniversitesinde Hasat Başladı

Kredi kartıyla Kurban Kesilir mi?Sonraki Haber

Kredi kartıyla Kurban Kesilir mi?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar