Facebook Reklamı
İnstagram

MUHASEBECİLERE YENİ BAŞKAN ADAYI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUHASEBECİLERE YENİ BAŞKAN ADAYI
Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda başkanlık seçimi için geri sayım başladı. Çağdaş Demokrat Mali Müşavirler Grubunun BLKSMMMO seçimlerinde başkan adayı olan ve halen oda Yönetim Kurulu Üyesi olan Taner Yiğit, hedeflerinin mesleği ve meslektaşı geleceğe taşımak olduğunu ifade ederek, Kadın ve yeni meslektaşlara, hizmet akdiyle çalışanlara, nispi temsilden seçimlere kadar birçok konuda açıklama yaptı.

Dünyada mesleğin yapılış şeklinin değiştiğini, iktidar oldukları takdirde günlük konuları konuşmak yerine meslektaşı geleceğe hazırlamaya çalışacaklarını söyledi. Teknoloji beraberinde tehlikeleri ve fırsatları da getiriyor. Geçiş sürecini hasarsız nasıl atlatabiliriz ister serbest çalışsınlar ister hizmet akdiyle çalışsınlar meslektaşı geleceğe taşımanın yollarını arıyoruz. Bu seçimde geleceği konuşacağız, geleceğin meslektaşlarını konuşacağız” dedi.Farklı bir mesleği icra ettiklerini ve farklı bir meslek odası olduklarının altını çizen Yiğit, “Öyle ki, dün ki bildiklerimizle bu mesleği icra etme şansımız yok. Dolayısıyla eğitimin önemine vurgu yapıyoruz. Eğitimin bir angarya olmadığını, bir ihtiyaç olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Toplumlar değişiyor Çalışma hayatı değişiyor, mesleğimiz değişiyor teknoloji yeni uzmanlıklar ve yeni yaşam biçimleri ortaya çıkarıyor. Değişiklikleri takip etmeli, yenilenmeliyiz ve değişimi yönetmeliyiz. Yaptığımız ziyaretlerle ister bürolar olsun ister bağımlı çalışanlar olsun meslektaşlara birebir temas ettik. Başkanlığımızda iletişim projelerimizi tamamlayıp bütün meslek mensuplarına daha yakın olacağız” diye konuştu.

HİZMET AKDİYLE ÇALIŞANLARIN YANINDAYIZ

Hizmet Akdiyle çalışanların unvan sorunlarını bildiklerini dile getiren Yiğit, Hizmet Akdi ile çalışan meslektaşlarının ücret skalası çalışmalarını yaptıklarını ifade etti. Bu çalışmalarımız gelecek dönemde hızlanarak devam edecek” diye konuştu.Dünyada mesleğin yapılış şeklinin değiştiğini, iktidar oldukları takdirde günlük konuları konuşmak yerine meslektaşı geleceğe hazırlamaya çalışacağını söyledi. Teknoloji beraberinde tehlikeleri ve fırsatları da getiriyor. Geçiş sürecini hasarsız nasıl atlatabiliriz ister serbest çalışsınlar ister hizmet akdiyle çalışsınlar meslektaşı geleceğe taşımanın yollarını arıyoruz. Bu seçimde geleceği konuşacağız, geleceğin meslektaşlarını konuşacağız” dedi.

HİZMET AKDİYLE ÇALIŞANLARIN YANINDAYIZ

Hizmet Akdiyle çalışanların unvan sorunlarını bildiklerini dile getiren Yiğit, Hizmet Akdi ile çalışan meslektaşlarının ücret skalası çalışmalarını yaptıklarını ifade etti. Bu çalışmalarımız gelecek dönemde hızlanarak devam edecek” diye konuştu. Nispi temsil sisteminin adaletsiz bir uygulama olduğunu dile getiren Yiğit, “Nispi temsil gerçekten adaleti yansıtıp, üretkenliği arttırmış olsaydı, başta parlamento olmak üzere, sendikalarda, diğer meslek odalarında, sivil toplum örgütlerinde de uygulanırdı. Bir de nispi temsilden önceki üretimle bugün ki mesleki üretimi kıyasladığımızda üretim artacağına durdu. Nispi temsil meslekteki üretimi aşağılara çekerek mesleğe ve meslektaşa zarar veriyor. Bir an önce de bunun kaldırılmasını talep ediyoruz” dedi. Sizin gibi ülkemize ve Mesleğimize sahip çıkan meslektaşlarla birlikte geleceği kurmaya çalışacağız. Bunun için çıktığımız bu yolda 22 Mayıs’ta yalnızca mesleğimizin değil ülkemizin de geleceğini birlikte kuralım.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Şıldak Balıkesir Orman Fidanlığını Ziyaret ettiÖnceki Haber

Vali Şıldak Balıkesir Orman Fidanlığını...

Altıeylül Minik Kramponlarda Şampiyon belli olduSonraki Haber

Altıeylül Minik Kramponlarda Şampiyon be...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar