Ocak Ayı Vatan için Can verenlerin ayıdır

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ocak Ayı Vatan için Can verenlerin ayıdır
Atatürkçü Düşünce Derneği Edremit Şube Başkanı Yüksel Eker, yaptığı açıklamada Ocak ayının vatan için canını verenlerin ayı olduğunu kaydetti, 24 Ocak tarihinde katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu başta olmak üzere Ocak ayında hayatını kaybeden aydınları andı.

ADD Edremit Şube Başkanı Yüksel Eker, “31 Ocak 1990’da Kurucu Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledilmesiyle başlayan, sistematik bir şekilde sürdürülen aydın kıyımı; aslında bir meydanı boşaltma operasyonuydu ve gelecekte ülkemizde sahnelenecek oyunların da habercisiydi. Katledilenlere bakıldığında bu karanlık güçlerin ne kadar seçici davrandığı görülmektedir .Cinayetler sadece ses getirmek için işlenmemiştir. Amaç; kamuoyu oluşturma gücü çok yüksek olan yurtseverleri, devrimcileri susturmaktı. Uğur Mumcu’yu katleden eller, halkımıza, aydınlanmaya, Atatürk ilke ve devrimlerine, demokrasiye kalkmıştır” dedi.

Ülkeyi yönetenlere sesleniyoruz! Şu an devleti siz yönetiyor olabilirsiniz, ancak unutmayın ki; sahibi siz değilsiniz” diyen ADD Başkanı Eker, şunları söyledi: “Bu Cumhuriyetin sahibi; hak arayışlarının, demokrasi taleplerinin üzerine TOMA’larınızla, biber gazlarınızla, coplarınızla yürüdüğünüz işçilerdir.Bu Cumhuriyetin sahibi; kapısına kelepçe taktığınız üniversitelerin, size rağmen bilim yuvası kalması için mücadele eden öğrencileri, öğretim üyeleridir. Bu Cumhuriyet; önüne barikat kurduğunuz madencilerindir. Bu Cumhuriyet, insanüstü bir çabayla çalışan, yönetemediğiniz salgın yüzünden meslektaşları birer birer ölen sağlık emekçilerinindir. Bu Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyete bağlı nesiller yetiştirme görevi verdiği öğretmenlerindir. Bu Cumhuriyet, “askıda ekmek”e muhtaç ettiğiniz, açlık sınırı altında ücrete mahkûm ettiğiniz halkın, göç etmek zorunda bıraktığınız köylünün, ürettiğini satamayan çiftçinindir. Bu Cumhuriyet, yurdun dört bir yanında doğa katliamlarınıza, talanlarınıza dimdik karşı duran çevre, yaşam savunucularınındır.Bu Cumhuriyet, parçalayarak zayıflatmaya çalıştığınız, bağımsız Baroları savunurken, cübbeleriyle yerlerde sürüklediğiniz hukukçularındır. Bu Cumhuriyet, halkın haber alma özgürlüğüne engel olmak için kararttığınız ekranlar, verdiğiniz cezalara rağmen Cumhuriyetten yana yayın yapmaktan asla vazgeçmeyen gazetelerin,televizyon kanallarının, basın emekçilerinindir. Bu Cumhuriyet, susturamadığınız, engelleyemediğiniz Atatürk’ün kıymetini bilen sanatçılarındır. Bu Cumhuriyet, umutlarını kırdığınız, geleceklerini kararttığınız ama, eğitmemek için elinizden geleni yaptığınız; ancak bir türlü ele-avuca alamadığınız, yandaş kılamadığınız gençlerindir”.


“ADALET VE DEMOKRASİ İÇİN SAVAŞMAK İNSANLIK GÖREVİDİR”

“İnsanlara can güvenliği sağlayamamış bir düzene, Hukuk Devleti, Devrimcilerin faili meçhul cinayetlere kurban gittiği bir düzene, Demokrasi, yolsuzlukların devlet yetkililerini sardığı bir düzene Anayasa Düzeni denilemez. Bu, katiller demokrasisidir, bu, hırsızlar düzenidir!.. Adaletin ve demokrasinin kalmadığı ülkemizde, yeniden “Adalet ve Demokrasi” için savaşmak bir insanlık görevidir. Bu insanlık için bir savaştır. Bu, aydınlık ile karanlığın savaşıdır!
Bu ilericilik ile gericiliğin savaşıdır! Bu Cumhuriyetin gerçek sahiplerini Atatürkçü Düşünce Sisteminin çatısı altında toplanmaya çağırıyoruz”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altıeylül Yarıyıl Şenliğinde çocuklar doyasıya eğleniyorÖnceki Haber

Altıeylül Yarıyıl Şenliğinde çocuklar do...

Büyükşehir’den ‘Balıkesir Kuzusu’ üretimine destekSonraki Haber

Büyükşehir’den ‘Balıkesir Kuzusu’ üretim...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar