Facebook Reklamı
İnstagram

Mak Danışmanlık Balıkesir Anketi Yayınlandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mak Danışmanlık Balıkesir Anketi Yayınlandı
MAK Danışmanlık 2024 Yerel Seçimleri'ne ilişkin büyükşehirlerde yaptığı anketlerin sonuçlarını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Kılıçdaroğlu'nu 51 ile önde gören şirketin Anketine göre; Balıkesir'de Mevcut Belediye başkanı Yücel Yılmaz en yakın Rakibi olan Ahmet Akın'ın 6 puan önünde bulunuyor. İstanbul'da İmamoğlu yüzde 41,5, Kurum ise yüzde 40 oy oranına sahip.

MAK Danışmanlık, siyasi partilerin adaylarını açıkladığı anda yaptıkları "Büyükşehirler Araştırması"nın sonuçlarını yayınladı. Anket sonuçlarına göre üç büyükşehirdeİstanbul, Ankara ve izmir'de CHP adayları önde gözüküyor.Ankete göre İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'un 1,5 puan önünde görünüyor. Balıkesir'de 24 Şubat ve 5 amrt tarihleri arasında Yüzyüze görüşme tekniği ile yapılan ankette seçmenin binde biri olan 990 işiyle yüzyüze görüşme metodu ile anket yapıldı. Yapılan ankette Yücel yılmaz yüzde 40 oy alarak seçimi kazandığı görülüyor.

MAK Danışmanlık’ın yaptığı ankette 30 büyükşehir belediyesinde sonuçlar yer aldı. MAK Danışmanlık’ın anketine göre Balıkesir'de mevcut başkan ve Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz önde çıktı. Turhan Çömez ankete göre oylarını kısmen korkurken Ahmet Akın'ın oylarını yükselttiği anlaşılıyor. Yerel seçim öncesinde anket çalışmaları da devam ederken, zaman zaman bu çalışmalar kamuoyuyla paylaşılıyor. Yerel seçim anketleri ile ilgili MAK Danışmanlık da bir paylaşım yaptı.

İstanbul'da 5 bin 700 kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen anket sonucuna göre, İstanbul'da İmamoğlu yüzde 41.5, Kurum yüzde 40, İYİ Parti yüzde 4, DEM Parti yüzde 3, YRP ise yüzde 2.5 oy oranına sahip. Ankete göre İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'un 1,5 puan önünde görünüyor.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 2
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ayvalık Yenimahalleye Mahalle evi yapılacakÖnceki Haber

Ayvalık Yenimahalleye Mahalle evi yapıla...

Hakan Afşin 'Sinan Ateş Gençlik Merkezi kuracağız'Sonraki Haber

Hakan Afşin 'Sinan Ateş Gençlik Merkezi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar